افزونه اختصاصی تایپ فارسی در گیم میکر


افزونه اختصاصی تایپ فارسی در گیم میکر


افزونه اختصاصی تایپ فارسی در گیم میکر نسخه یک

افزونه موجود به صورت اختصاصی در سال 1391 توسط توحید فتحی حبشی  برنامه نویسی گردیده و تا کنون به صورت محدود نشر داده شده و در بازیهای متعددی جهت پشتیبانی از زبان فارسی از این افزونه بهره گرفته شده است.

اسکریپت موجود در مارکت یویو گیم به قیمت 9.99 دلار برای فروش ارسال گردیده ولی برای هم وطنان گرامی داخل کشور به صورت رایگان در سایت به عنوان هدیه بید گیمز قرار داده میشود.

افزونه موجود توانایی ساپورت تمامی زبانهای زنده دنیا (بجز 7 زبان )را دارا میباشد ، بسیار بهینه بوده و در صورت استفاده صحیح به هیچ عنوان شاهد افت فریم نخواهید بود .

در صورت استفاده غیر اصولی از اسکریپت موجود با توجه به تستهای انجام شده میتوان ذکر کرد که افزونه موجود 50 درصد کمتر از نمونه خارجی افزونه منابع مصرف میکند.

با توجه به زمان انتشار نسخه خارجی افزونه میتوان به جرات گفت افزونه موجود اولین و بهینه ترین افزونه تایپ زبانهای غیر انگلیسی در دنیا میباشد.

با در نظر داشتن تلاشهای انجام گرفته در برنامه نویسی افزونه مربوطه تقاضامند است در بازی های خود از سازنده افزونه و گروه بید گیمز تشکر به عمل آورید (در صورتی که انتشار این افزونه بازخورد مناسبی داشته باشد منتظر هدایای بعدی بید گیمز از جمله نسخه های به روزتر همین افزونه باشید)

افزونه مربوطه کامل بوده و دارای تمامی الزامات پروژه میباشد و با افزودن افزونه و اجرای گیم میکر نتیجه کار قابل مشاهده است.(  /?p=24" target="_blank">اضافه کردن افزونه به پروژه )

در هر حال توضیحاتی در مورد نحوه استفاده از این افزونه ارائه میگردد.

فونت :

یک فونت در افزونه مربوطه با نام f_b_persian_36 قرار دارد این فونت دارای تنظیمات خاصی برا پشتیبانی از حروف فارسی و انگلیسی میباشد شما میتواند فونت و سایز فونت را تغییر داده (به تنظیمات فونت دست نزنید) و با توجه به نیاز خود تعدادی کپی از فونت ایجاد نمایید توجه نمایید فونتهای فارسی سری b از حروف انگلیسی پشتیبانی نکرده به همین دلیل بجای این سری از سری به روز تر این فونتها یعنی فونتهای سری xb استفاده نمایید.(استفاده از تمامی فونتهای استاندارد مجاز است)

شما میتوانید با استفاده از کد persian_support متن انگلیسی و یا فارسی خود در هر مکانی برای نمایش و یا استفاده های دیگر تبدیل به حالت قابل استفاده توسط گیم میکر نمایید 

persian_support("تست")

برای استفاده بهینه از افزونه بهترین حالت استفاده از کد فوق در ایونتهای .create. و یا ایونتهای مشابه میباشد که به صورت مکرر تکرار نمیشوند پس استفاده از این کد در ایونتهای .step. و draw توصیه نمیشود.

به طور مثال 

در ایونت .create. کدهای زیر جهت تبدیل حالت عادی به حالت قابل پشتیبانی اضافه گردیده است.

txt=persian_support("تست")
txt0=persian_support("اکستنشن فارسی نویس ارائه توسط www.bidgames.ir")

در ایونت draw کدهای زیر قرار گرفته است.

draw_set_colour(c_red)
draw_text(x,y,txt)
draw_text(x+800,y+400,txt0)

دقت نمایید در این ایونت ابتدا فونت موجود را جهت پشتیبانی از حروف فارسی انتخاب نموده ایم.

شما میتوانید اکستنشن فارسی نویس ورژن یک را از لینک زیر دانلود نمایید.

موفق باشید.


Download

gmez

0.42 mb

  نظرات


  نام: احمدرضا

  27 آبان 1396
  خیلی بدرد میخوره مدتها بود دنبال چنین چیزی بودم ممنون

  نام: حسین

  7 بهمن 1396
  دست گلتون درد نکنه، خیلی عالی...!

  نام: سینا

  11 شهریور 1397
  سلام من اینو تو نسخه 2 گیم میکر استودیو استفاده کردم فارسی رو مینویسه ولی "ی" رو همیشه به صورت بزرگ مینویسه یعنی امتیاز رو مینویسه "امتی از"
  نام: tfh1368

  14 شهریور 1397
  از فارسی نویس گیم میکر موجود در سایت استفاده کنید

  نام: اریا

  13 مهر 1397
  اقا من این افزونه رو اضافه کردم همه چیز ردیفه فقط (ی) هارو جدا مینویسه چیکار کنم درست بشه ایبابا
  نام: tfh1368

  9 آبان 1397
  فونتتون رو عوض کنید


ارسال نظر
رفتن به بالا